Testování nového Fordu Transitu Custom

Na veletrhu užitkových vozidel v Birminghamu se představil Ford Transit Custom. Je to nástupce nynějšího Transitu. Novinka se měla svou premiéru koncem dubna. Společnost navazuje i na osobní Tourneo Custom, ten svou kapotu odkryl již na letošním autosalonu v Ženevě.

Model Ford Transit Custom neměl zrovna jednoduchý vývoj. Zkoušely se i testy spolehlivosti otevírání a zavírání dveří do kabiny i ložné plochy. Ty se uskutečnily ve vývojovém centru automobilky Ford v německém Merkenich. Test byl proveden velmi podrobně. Automat celkem 250.000-krát zavřel a otevřel dveře do kabiny. Pro změnu boční posuvné dveře byly zavřeny a otevřeny 150.000-krát. Tentýž postup se uskutečníl i na zadních dveřích.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Test spočívající v otevírání a zavírání dveří se odehrával v rozmezí teplot od -40° Celsia do 82° Celsia. Vlhkost vzduchu byla nastavena na 85 %. Model obstál.