Společnost Ford rozšíříla designerské centrum v Kolíně nad Rýnem

Společnost Ford otevřela nové designerské centrum. Najdeme ho ve čtvrti Merkenich v Kolíně nad Rýnem. Automobilka do centra investovala 11,6 milionu eur. Studio pokrývá plochu 16.000 m2. Centrum má otevřenou a plynulou konstrukci. Ta má za úkol vytvářet hlavně účinnou komunikaci s výměnami nápadů.

Stavba by měla představovat loď a vnitřek k sobě bude přibližovat různé týmy. Automobilka je přesvědčena, že je v centru dostatek prostoru i přirozeného světla, které jsou potřebné k prohlížení konceptů z různých úhlů a vzdáleností. Ve studiu je umístěn powerwall. Ten umožňuje trojrozměrné promítání návrhů projektovaných aut nebo konceptů ve virtuálním prostředí.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Dalšími novinkami jsou obráběcí stroje, které dokážou vytvořit přesné hliněné modely aut určené pro testování aerodynamiky ve větrném tunelu. Ford přepracoval i stávající studia. Společnost tak svým pracovníkům nabídne vysoce motivační prostředí, kde se bude design velmi rozvíjet. Na design malých a kompaktních vozů se zaměřuje tým v Kolíně nad Rýnem. Zde mají místo modely Fiesta a Focus. V roce 1958 bylo sídlo postaveno. Ovšem stavba nového křídla je také největším rozšířením v historii automobilky Ford.