Nový Ford Mondeo s lepší bezpečnostní výbavou

Nová generace Fordu Mondeo bude mít lepší bezpečnostní výbavu. Na začátku roku 2013 dostane nafukovací pásy, které mají funkci podobnou airbagu. Český trh tak bude obohacen o další nový prvek.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

V roce 2011 byla nová technologie nafukovacích bezpečnostních pásů poprvé použita u modelu SUV Explorer. Nyní si ji objednává kolem 40 % zákazníků. Pásy se od klasických neliší a používají je zadní cestující.

Speciální pásy se aktivují po nehodě, podobně jako airbagy. Během čtyřiceti milisekund po nárazu se naplní plynem ze zásobníku pod sedačkami a vznikne z nich něco jako polštář. Pásy výrazně sníží úrazy hlavy, krku i hrudníku. Zabudovány jsou vzadu, aby ochránili hlavně děti a seniory. Pásy lze kombinovat i s dětskými sedačkami.

Od airbagů se liší tím, že se nafukují studeným plynem. Při rozvinutí airbagů se uvolňuje teplo. Do Evropy nová technologie zatím nedorazila. Nový Ford Mondeo by se měl stát průkopníkem této technologie i u nás.