Ford Atlas - robustní pickup

Nový Ford Atlas vypadá robustně, mohl by se z něho stát nejprodávanější pick-up v Americe. Jeho největší předností bude nízká spotřeba.

V Detroitu se kromě rychlých aut představil i koncept Ford Atlas, který by měl navázat na gigantický úspěch modelu F-150. I proto je jeho vzhled čistou evolucí dosavadních pickupů, se kterými má Ford zkušenosti dlouhá desetiletí.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Zvenku celé auto působí dokončeným dojmem. Stejně tak je na tom i interiér. K sériové výrobě již nemá daleko. Tlačítka už mají i svůj popisek nebo ikonu a to u prvních konceptů rozhodně není běžné. 

Koncept ukazuje i na několik nových elektronických pomocníků, které se v terénních Fordech zcela jistě objeví. Zatímco v terénu může přijít vhod 360° kamera, při manévrování s přívěsem se bude hodit pomocný systém, který vás dokáže navést přesně na parkovací místo.

O pohon se mají postarat nejnovější generace motorů EcoBoost s přímým vstřikováním, turbodmychadlem a systémem start/stop. To se promítne do spotřeby 20% úsporou paliva oproti větším jednotkám.

Spotřebu by měl obří pickup snižovat i aktivní mřížkou chladiče, aktivními lamelami kol a aktivním nárazníkem, který spustí spoiler blíže k silnici, pokud se rozjede na dálniční rychlost. Aerodynamické vychytávky by měly spotřebu stáhnout o 1,1 litru na sto kilometrů.